Dzień tygodnia: piątek, 12 kwiecień 2024 |

Już 23 września 2023r. zapraszamy do udziału w 1 dniowym wyjeździe studyjnym w Wioskach tematycznych i zagrodach edukacyjnych  na terenie LGD „Kraina Rawki”

W ramach realizacji projektu pn. „Produkty lokalne i atrakcje turystyczne drogą do rozwoju obszarów wiejskich” (PLiAT) finansowanego ze środków PROW na lata 2014-2023 zaplanowaliśmy 1 dniowy wyjazd studyjny który odbywać sie będzie na terenie partnera projektu tj. LGD Kraina Rawki.

Celem wyjazdu jest poznanie przez uczestników wyjazdu dobrych praktyk, sposobów i metod jak można wykorzystać zasoby i potencjał obszaru do stworzenia atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu. Podczas tego wydarzenia równolegle ma zaistnieć aktywizacja i integracja jej uczestników, w tym m.in.  przedstawicieli organizacji pozarządowych (m.in. KGW, OSP), sołectw, lokalnych społeczników, ale także młodych mieszkańców obszaru w tym m.in. dzieci uczestniczących w działaniach LGD Ziemia Chełmońskiego.

W  programie między innymi :

  • wizyta w „Zagrodzie Kwiatkowej” w Wiosce Różanej Wilkowice  w tym  warsztaty pn. „Kod kreskowy wsi”, pokaz robienia róż – gigantów;
  • wizyta w „Stolarence pod Paprocią” w Wiosce Mchu i Paproci Wólka Lesiewska,  zwiedzanie „Małego Muzeum Drewna”, warsztaty stolarskie;
  • wizyta w „Zagrodzie pod Dębami” w Wiosce Dębowej Julianów, pokaz robienia lalek motanek, warsztaty muzyczne pn. „Polskie nutki pod Dębami”

Organizator zapewnia transport i całodzienne wyżywienie