Dzień tygodnia: piątek, 14 czerwiec 2024 |

W ostatnią niedzielę w mszczonowskim parku dbył się  VI Festiwal Świętojański, zorganizowany przez Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie. Pięć godzin świetnej zabawy, szósta edycja imprezy i 120 lat mijające od narodzin Jana Adama Maklakiewicza. W tle muzyka, rewia i historyczna ścieżka pachnąca ziołami i brzmiąca muzyką kataryniarza. Właśnie tak najkrócej można by opisać świat, do którego Gminne Centrum Informacji przeniosło uczestników Festiwalu Świętojańskiego .

Motywem przewodnim szóstej edycji były lata 20-te, 30-te i 40-te XX wieku, czyli  czasy, w jakich żył i komponował Jan Adam Maklakiewicz. Z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznicy narodzin artysty, park przy ul. Sienkiewicza „przeniesiono w czasie”, by pokazać codzienność patrona mszczonowskiej szkoły podstawowej. Nic tak nie pozwala bowiem utożsamić się z drugim człowiekiem, jak spojrzenie na świat „jego oczami”.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, na Festiwalu Świętojańskim nie mogło zabraknąć Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego”,  w naszym namiocie utworzone było stanowisko plecenia wianków, które przez cały czas cieszyło się ogromnym powodzeniem. Z gotowych  materiałów a przede wszystkim pięknych roślin można było samodzielne lub z pomocą wykonać wianek. Co ciekawe, kolorowe wianki tworzyły nie tylko dzieci i panie, ale nawet panowie, którzy chętnie zaglądali do pachnącego roślinami namiotu.

Bardzo Dziękujemy Gminnemu Centrum Informacji w  Mszczonowie za zaproszenie i tak wspaniałą zabawę. Już czekamy na kolejną odsłonę Festiwalu w przyszłym roku.