Dzień tygodnia: niedziela, 14 lipiec 2024 |

Warsztaty z edukacji finansowej dla młodzieży z wykorzystaniem gry planszowej

Założeniem projektu jest stworzenie Klubu Inteligencji Finansowej jako narzędzia edukacji finansowej. Kluby Inteligencji Finansowej stworzyło 10 grup które zgłosiły się do projektu z  ośmiu gmin terenu  LGD „Ziemia Chełmońskiego”.

Do projektu zgłosiły się trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń, wolontariusze, licealiści jak również mieszkańcy sołectw.

W sumie w sobotnie  przedpołudnia od czerwca do  października 2021 roku odbyło się dwadzieścia 3,5 półgodzinnych spotkań warsztatowych. Spotkania odbywały się udostępnionych nieodpłatnie szkolnych salach lekcyjnych,  salach zaprzyjaźnionych ośrodków w tym OSP a z uwagi na realizację projektu w porze wakacji, korzystając z letniej pogody często  pod wiatą, w parku czy w ogrodzie na świeżym powietrzu.

Trener Pan Karol Harold wprowadzał uczestników spotkań w trudny świat wiedzy o finansach i zasadach  przedsiębiorczości wykorzystując nowatorską, polską, planszową grę edukacyjną EUROCASH. Gra dostosowana jest do polskiej rzeczywistości (ZUS, PIT,US etc) która uczy poprzez działanie, powtarzalność i interakcję z innymi graczami. Do gry zasiadła głównie młodzież w wieku 15+ jak również osoby dorosłe które  posiadały  już balast  swoich  biznesowych doświadczeń,  które jednak  nie zawsze pomagały gdyż podczas każdej z  rozgrywek pisany był inny scenariusz dochodzenia do osiągnięcia sukcesu czy finansowej porażki.

Gra dawała możliwość odnalezienia się w przeróżnych sytuacjach biznesowych których konsekwencji nie należało się obawiać i stanowiła  grunt dobrej zabawy i wzorzec sposobu na spędzanie czasu wolnego.

Ostatnie spotkanie projektowe w ramach „Klubów Inteligencji Finansowej” już za nami.

Dziękujemy uczestnikom za udział i chęć do poznania tajników przedsiębiorczości.

Gry pozostając w waszych rękach skłonią do organizacji  kolejnych spotkań poszerzając grono  entuzjastów Klubu Inteligencji Finansowej na Ziemi Chełmońskiego.