Dzień tygodnia: czwartek, 22 luty 2024 |

Amerykański fotograf Adam Anselm twierdził: „Nie robisz zdjęcia tylko aparatem. Do fotografii włączasz wszystkie zdjęcia, które widziałeś, książki, które przeczytałeś, muzykę, którą słyszałeś, ludzi, których kochałeś.” Mamy nadzieję, że kultura Mazowsza i jego mieszkańcy będą stanowić bogatą inspiracją dla nadsyłanych zdjęć kulinarnych w tegorocznej odsłonie konkursu.

Jak pokazały trzy poprzednie edycje konkursu wśród miłośników fotografii znajdują się również pasjonaci kuchni mazowieckiej, dla których konkurs jest zabawą smakiem, światłem i kompozycją. Celem konkursu jest niezmiennie upowszechnienie mody na podróż przez świat pełen smakołyków kuchni mazowieckiej, jej kolorów i struktur.

Kategorie, w których można nadsyłać zdjęcia, są następujące:

  1. Kategoria „Lista Produktów Tradycyjnych” – tematem kategorii jest hasło, które stanowi podstawę do dowolnej interpretacji przedstawienia: produktu, potrawy lub napoju wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza https://www.gov.pl/web/rolnictwo/woj-mazowieckie
  2. Kategoria „Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – tematem kategorii są: produkty, potrawy lub napoje posiadające logotyp Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze (wykaz produktów z certyfikatem logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze).

Swoje zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursu nadsyłajcie na adres fotografiakulinarna@mazovia.pl .

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 146.

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2021 r.

Pliki do pobrania

Regulamin

Formularz dla osób niepełnoletnich

Formularz dla osób pełnoletnich

materiał źródłowy : Ruszył nabór zdjęć do IV edycji Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej – mazowieckie (ksow.pl)