Dzień tygodnia: piątek, 12 kwiecień 2024 |

Niedziela 31.07.2023r. spędzona w pięknych okolicznościach Kampinowskiego Parku Narodowego w Dom Pracy Twórczej „Granica”

W ramach projektu współpracy o akronimie PLiAT zabraliśmy 25 osobową grupę na warsztat poświęcony poznaniu dobrych praktyk, sposobów wykorzystania lokalnych zasobów i potencjału obszaru na potrzeby stworzenia atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu.

Czas spędziliśmy bardzo aktywnie nie tylko fizycznie ale również edukacyjnie i twórczo. Szans na nudę nie było a i sił starczyło by wziąć udział we wszystkich zaplanowanych atrakcjach :

👍 odbyliśmy spacer po parku z przewodnikiem który opowiadał nam ciekawostki przyrodniczo – historyczne i pokazywał prawdziwe leśne trofea;

👍 wzięliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych podczas których zapoznaliśmy sie z technikami: frotażu i decupage.

Każdy uczestnik osobiście ozdobił ekologiczną torbę oraz wykonał pamiątkową sowę .

👍stoczyliśmy zaciekłą walkę sportową w konkurencji footgolf – łatwo nie było ale zabawa była nieziemska;

👍 wiele emocji wzbudziła gra terenowa „Piękno ukryte w szczególe” gdzie drużynowo szukaliśmy ukrytych na terenie elementów krajobrazu i nie tylko, po czym nanosiliśmy nasze odkrycia na mapę a Pan Łukasz pilnie wszystko weryfikował i liczył punkty. To było wyzwanie, pot na czole i ten błysk w oczach, wart był wszelkiego poświecenia.

By nie opaść z sił, gospodarze ugościli nas przepysznym obiadem, swojskimi wędlinami i deserem sporządzonymi z lokalnych produktów. Zupa szczawiowa – miała magiczną moc, kto zjadł ten powróci w to miejsce, wiec były dokładki😋

Oj działo się wiele a najważniejsza była fantastyczna atmosfera i super uczestnicy, do tego miejsce w DPT „Granica” pełne pasji i ogromnego potencjału i możliwości – gotowy przepis na fajnie spędzony czas.