Dzień tygodnia: piątek, 14 czerwiec 2024 |

,koleja_do_kultury

Jazda pociągiem to nie tylko podróż do szkoły czy pracy. To także świetny wybór na przykład na weekendową wycieczkę do interesujących kulturalnie miejsc na Mazowszu, ale też na Pomorzu. Masz bilet na pociąg Kolei Mazowieckich? Jeśli tak, korzystaj z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne!

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Koleją do Kultury” – jest to ukłon w stronę wszystkich podróżujących Kolejami Mazowieckimi, dla których Mazowsze to nie tylko miejsce, gdzie uczą się i pracują, ale także wypoczywają. Teraz z biletem KM mogą to zrobić taniej.

Poprzez akcję „Koleją do Kultury” zachęcamy do podróży Kolejami Mazowieckimi, a przy okazji dajemy możliwość odwiedzenia placówek kulturalnych po okazyjnej cenie. Cieszę się,  że w akcję włączyły się nie tylko mazowieckie instytucje. Naszym partnerem jest Pomorze, na które warto się udać, korzystając z usług samorządowego przewoźnika – zachęca marszałek Adam Struzik.

Gdzie pojechać? Co zobaczyć?

Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd województwa nadzoruje działalność w sumie około 30 instytucji kultury – muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje przyciągają kreatywnością.

Przystanek w teatrze, muzeum czy skansenie?

W inicjatywę „Koleją do Kultury” włączyło się już blisko trzydzieści instytucji kultury. Wśród nich są m.in. Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum w Warszawie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach oraz wiele innych.

Zasady promocji są bardzo proste – wystarczy zachować bilet na dowolny pociąg Kolei Mazowieckich i okazać go w placówce kultury, do której się udajemy. Bilet gwarantuje wejście na spektakl, koncert bądź do muzeum po specjalnej zniżkowej cenie.

Listę partnerów akcji „Koleją do kultury” znajdziemy na dedykowanej przedsięwzięciu stronie internetowej dokultury.mazowieckie.com.pl, a także na plakatach, ulotkach i w spotach emitowanych w pociągach Kolei Mazowieckich.

materiał źródłowy: https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,7081,pociagiem-kolei-mazowieckich-po-kulture.html