Dzień tygodnia: piątek, 03 luty 2023 |

Zapraszamy w podróż po Mazowszu jakiego nie znasz !

Celem jest: pamiętać, zachować, czerpać inspiracje.

„Mazowiecki Szlak Tradycji” – wybrany najlepszym Produktem Turystycznym Targów – AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE.

Nasz region podczas Targów zaprezentował najlepszy produkt turystyczny funkcjonujący na obszarach wiejskich oraz promujący aktywny i zdrowy tryb życia.

Projekt daje szansę pokazania mazowieckiej tradycji, kultury, gościnności oraz otwartości skupionej w autorskim projekcie „Mazowiecki Szlak Tradycji – co krok to obyczaj”.

To nowy, wszechstronny projekt, oparty na tematycznych ścieżkach turystyczno – dydaktycznych przemierzający Mazowsze wszerz i wzdłuż. Idealny dla miłośników architektury, kulinariów, rękodzieła, muzyki i tańca.

Więcej o Mazowieckim Szlaku Tradycji na www.mazowieckiszlaktradycji.com 

Gdzie poprowadzą Cię ścieżki szlaku?

Na szlaku spotkasz twórców, którzy z pasją uprawiają tradycyjne formy rękodzieła. Możesz zaprosić ich na warsztaty, zamówić u nich przedmioty, które wykonują lub zaangażować ich do współpracy przy artystycznych projektach.

Nasze ścieżki prowadzą także do świata tradycyjnej muzyki i tańca. Na szlaku znajdziesz informacje jak skontaktować się z kapelami, zespołami czy solistami. Możesz zaprosić ich do wzięcia udziału w koncercie, potańcówce, warsztatach, nagraniach.

Na smakoszy regionalnej kuchni czekają wytwórcy tradycyjnych produktów. Możesz u nich skosztować i zamówić kulinaria wytwarzane tradycyjnymi metodami według starych receptur.

Mazowsze to kraina drewnianych kościołów. Fascynujące historie tych świętych przybytków, okraszone zapachem starego drewna i kadzidła, czekają na odkrywców mniej znanych zabytków. Na stronie szlaku znajdziesz informacje o godzinach otwarcia kościołów i kontakt do ich opiekunów.

Ścieżki wiodą także do szczególnych miejsc i ludzi skoncentrowanych na ochronie i zachowaniu tradycyjnej kultury – do muzeów, skansenów, właścicieli prywatnych kolekcji, instytucji i organizacji pozarządowych. Możesz odwiedzić te miejsca, skorzystać z propozycji projektów edukacyjnych, nawiązać ciekawą współpracę z ludźmi przepełnionymi zaangażowaniem i wiedzą w obszarze ochrony naszego dziedzictwa.

Polecamy także różnorodne imprezy – każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

Materiał źródłowy: http://mazowieckie.ksow.pl/mazowiecki-szlak-tradycji.html