Dzień tygodnia: poniedziałek, 02 październik 2023 |

W przepięknie słoneczną i ciepłą niedzielę 17 września podczas jubileuszowego Dnia Szarlotki – zorganizowaliśmy dla uczestników wydarzenia „Spacer artystyczno – kulinarny z LGD”.

Gościnny park w Żabiej Woli dał piękną oprawę dla kolorowych i bogatych w asortyment stoisk wystawienniczych na których można było zdegustować lokalne produkty, obejrzeć rękodzieło i posmakować zasobów kulinarnych jak również poznać atrakcje wystawców którzy reprezentowali wszystkich partnerów projektu współpracy pn. „Produkty lokalne i atrakcje turystyczne drogą do rozwoju obszarów wiejskich” (PLiAT).

W programie nie zabrakło atrakcji dla dzieci zarówno tych małych i większych. Zabawa na dmuchańcach, czy możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych na których można było samodzielnie wykonać święcę z pszczelego wosku lub wykonać techniką decupage indywidualną zakładkę do książki cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Nasz animator, Pan Łukasz wraz ze swoją ekipą, nie mógł narzekać na brak chętnych do wspólnej zabawy czy to na scenie, czy na terenie. Przygotowane liczne konkursy oraz animacje gromadziły wielu uczestników a najwytrwalsi i najdzielniejsi otrzymali drobne upominki za udział.

By zregenerować siły, uczestnicy „Spaceru artystyczno – kulinarnego z LGD” w każdej chwili mogli udać sie do namiotów wystawienniczych, gdzie mogli nieopłatnie posmakować zasobów kulinarnych takich jak: pierogi z kapustą i grzybami, domowe makarony z pysznymi sosami, masło ubite w kierzynce na swojskim chlebie w wersji na słodko czy słono, kanapki z pastami i smalcami w wersjach niezliczonych, pysze zupy, wędliny czy wędzone sery. Ogromny wybór lemoniad, soków owocowych czy owocowo-warzywnych był strzałem w dziesiątkę w tak pięknym i ciepłym dniu. Dla osłody i ku pokrzepieniu można było spróbować ” rolobzyka” czy na miejscu wypieczonego sękacza …. kto nie był niech żałuje.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i tak wiele ciepłych i miłych słów. Uśmiechy na twarzach uczestników i tęcza na koniec imprezy to idealne zwieńczenie tego wydarzenia.

„Spacer artystyczno – kulinarny z LGD” realizowany w ramach projektu współpracy pn. „Produkty lokalne i atrakcje turystyczne drogą do rozwoju obszarów wiejskich” (PLiAT) i jest finansowany ze środków PROW na lata 2014-2023.