Dzień tygodnia: niedziela, 14 lipiec 2024 |
  • 9 września 2018
  • 10:00
  • Książenice

Znana i populrana  wśród mieszkańców impreza biegowa w Książenicach zbliża się dużymi krokami.  Szósta odsłona „Biegam, bo lubię” odbędzie się 9 września,a już za kilka dni ruszą zapisy uczestników.    

biegam-bo-lubie-fot-FB-Biegam-w-Ksiazenicach23-690x320

Książenicki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym powiecie. Jest organizowany od 2013 r. i z każdą edycją przybywa chętnych, aby wziąć udział w rywalizacji. W pierwszym biegu wystartowało 250 osób, natomiast w ubiegłorocznej edycji aż 750 (600 dorosłych i 150 dzieci). Jednak Biegam Bo Lubię w Książenicach to nie tylko biegi (na 5 i 10 km). To także zawody nordic walking, pokazy zumby, zajęcia dla najmłodszych, świetna atmosfera i wzorowa organizacja.

W tym roku impreza odbędzie się 9 września, a dystansem głównym ma być pięciokilometrowa pętla, na starcie której organizatorzy spodziewają się przynajmniej pięciuset, a wliczając w to imprezy towarzyszące, liczba gości przekroczy pewnie tysiąc. Prócz biegania, na imprezie będzie też zlot food tracków, strefa relaksu i wypoczynku, strefa zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, pokazy tańca i zespołów lokalnych. Nie zabraknie również oprawy filmowej i fotograficznej, a także muzycznej w wykonaniu profesjonalnego DJ-a.

W tym roku równie ważnym co kwestia sportowa, będzie aspekt charytatywny. Podczas imprezy odbędzie będą bowiem bieg charytatywny , z którego dochód zostanie przekazany na pomoc rodzinie z Książenic.  która straciła dach nad głową i jest w trudnej sytuacji finansowej. Dość powiedzieć w zeszłym roku podczas BBL także rozgrywano bieg charytatywny i wzięło w nim udział blisko 400 osób.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce. W tym tygodniu mają bowiem ruszyć zapisy zawodników. O szczegółach będziemy oczywiście informować.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.