Dzień tygodnia: czwartek, 23 maj 2024 |

Play Mazovia

Samorząd Mazowsza wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom zwiedzających, którzy głównie korzystają z urządzeń mobilnych, przygotował aplikację mobilną Play Mazovia, która w ciekawy i jednocześnie prosty sposób pomoże odkrywać region.

Aplikacja Play Mazovia to prawdziwy zbiór pomysłów na aktywne odkrywanie Mazowsza – tradycyjnych muzeów z niezwykłymi eksponatami i nowoczesnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych i eleganckich kompleksów hotelowych, malowniczych zamków i pałaców oraz urokliwych parków. Miejsc, w których zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

Play Mazovia to kopalnia informacji o obiektach i szlakach turystycznych, ale też aktualnych wydarzeniach na Mazowszu, która ma zachęcić turystów do eksplorowania Mazowsza przy pomocy aplikacji mobilnej. Ta propozycja daje możliwość planowania rodzinnych wypraw po regionie, ale też wirtualnego odwiedzania najciekawszych atrakcji Mazowsza. Dla miłośników zabawy, ale też rywalizacji umieszczono w aplikacji również grę, z którą podróżowanie po regionie będzie jeszcze bardziej ekscytujące.

ZWIEDZAJ I GRAJ

Przy pomocy aplikacji można nie tylko zwiedzać, ale też grać w trybie – Gram i Zwiedzam. Użytkownicy, którzy chcą jedynie korzystać z przewodnika turystycznego nie muszą się rejestrować ani logować. Natomiast, aby być aktywnym graczem trzeba założyć w aplikacji konto. Podróżnicy zdobywają punkty za odwiedzenie konkretnego miejsca na Mazowszu np. zamku czy muzeum, ale też za wzięcie udziału w jakimś określonym wydarzeniu kulturalnym czy sportowym.

Gra jest świetną propozycją dla lubiących rywalizację. Gracze mogą konkurować nie tylko ze swoimi znajomymi, ale też np. z kolegami ze szkoły.

Play Mazovia może być też doskonałą pomocą dydaktyczną dla mazowieckich nauczycieli. Aplikacja pomoże zaplanować ciekawą szkolną wycieczkę po Mazowszu. Z powodzeniem Play Mazovia pełni rolę elektronicznego informatora o regionalnych wydarzeniach kulturalnych, wystawach, festiwalach, koncertach czy imprezach plenerowych.

JAK TO DZIAŁA

Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, dla wszystkich systemów operacyjnych. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest aktywne połączenie internetowe oraz GPS. Z ikony MENU umieszczonej w lewym górnym rogu przechodzimy do funkcjonalności aplikacji, takich jak np.: mapy, na których możemy wybierać kategorie i typy obiektów czy miejsca, które chcemy zwiedzać, a także skarby Mazowsza czy wydarzenia. Możemy też stworzyć swoją własną zakładkę – ulubione. Dzięki aplikacji turyści mogą również zaplanować kolejową podróż przez Mazowsza. A to za sprawą zakładki „Koleją do Kultury”, w której znajdziemy wszystkie informacje o wspólnej akcji Kolei Mazowieckich i instytucji kultury podległych samorządowi województwa. Posiadacze biletów KM mogą taniej odwiedzać czy też brać udział w wydarzeniach organizowanych w mazowieckich muzeach, skansenach czy teatrach.

http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/12255-zagraj-w-mazowsze.html