Dzień tygodnia: niedziela, 18 kwiecień 2021 |
 • Firma  Color Master Marek Liberacki  Kuznocin 109  96-500 Sochaczew,  to kolejna zrealizowana premia ze środków LGD  na operację pn. „Podjęcie działalności gospodarczej, oferującej sprzedaż materiałów do naprawy i pielęgnacji pojazdów mechanicznych, wraz z towarzyszącą usługą indywidualnego doboru powłoki lakierniczej.” Firma powstała dla wszystkich tych którzy potrzebują  profesjonalnych materiałów do  przeprowadzenia  kompleksowej renowacji samochodu, motoru lub innego sprzętu. Więcej o firmie i zakresie jedz działania można znaleźć  na www:   color- master
 • Przedsiębiorstwo SŁONECZNA KAMIONKA Winter Barbara dzięki pozyskanym środkom w kwocie 177 903,00 zł zrealizowało operację „Sielanka Park – nowa atrakcja turystyczna Folwarku Białych Bocianów w Kamionce”. W ramach niej zagospodarowano teren, na którym utworzono zarówno ścieżki edukacyjno-rekreacyjne jak również wybudowano boisko do siatkówki i pomost, postawiono mobilne domki tzw. Rybaczówki. Rozwój działalności oznaczał również powstanie nowych miejsc pracy.

Folwark Białych Bocianów _ foto

 • Dzięki premii  ze środków  LGD na ” Podjęcie działalności gospodarczej” PROW 2014-2020 w gminie Nowa Sucha powstała firma ”Usługi  Gastronomiczne Kinga Kubalak ”. Z premii została zakupiona przyczepa gastronomiczna wraz z wyposażeniem.  Zajmuje się handlem obwoźnym produktów tj : lody z maszyny, sorbety, zakręcony  ziemniak na patyku,  zapiekanki,  frytki. Wystawia się na różnego rodzaju imprezach plenerowych tj. „Dni miast „, festyny, pikniki rodzinne, koncerty itp. W sezonie letnim stoi przy plaży w okolicach Kołobrzegu, gdzie karmi wygłodniałych plażowiczów. Podejmuję współpracę  z różnymi firmami organizującymi wydarzenia plenerowe na ternie woj. mazowieckiego i łódzkiego.
 • Firma ARTIS EXPRESS Sp. z o.o. z otrzymanej dotacji w kwocie 268 644,00 zł na realizację operacji „Nowa oferta gastronomiczna i pakietowa Hotelu ARTIS LOFT” zakupiła nowoczesne wyposażenie do kuchni, dzięki któremu znacząco podniosła konkurencyjność obiektu oraz poszerzyła ofertę wprowadzając potrawy z elementami kuchni molekularnej, slow food i sousie vide.
 • Dzięki premii na założenie nowej firmy – gminie Sochaczew powstała firma „OLIVIC Dariusz Krupa” która zajmuje się pomocą w pozyskiwaniu dofinansowań. Więcej  informacji nt. działalności można uzyskać: Darek K. Ogłoszenie Ziemia Chełmońskiego
 • Modernizacja linii technologicznej w zakładzie szwalniczym PPHU ANJAR w Odrano Woli już rozliczona. Dla przypomnienia to nasz Beneficjent – otrzymał dotację  w ramach perspektywy PROW 2014-2020 w poddziałaniu 1.1.2 – rozwój  przedsiębiorczości i zrealizował projekt zakupu innowacyjnej linii technologicznej do produkcji odzieży roboczej. W ramach projektu powstała nowa hala na której zostały  ustawione zakupione z projektu  maszyny szwalnicze i przeszkoleni pracownicy podejmujący pracę na etatach stworzonych z projektu.

 

 • W Gminie Żabia Wola powstało i działa profesjonalne Magdalena Borkowska Photography –  studio fotograficzne Pani Magdaleny Komar – Borkowskiej: –   https://www.facebook.com/magdaborkowskaphotography/,
 • Za sprawą dotacji uzyskanych z PROW 2014-2020 – nasz beneficjent uruchomił firmę:  – więcej informacji na temat oferty  http://zrobmysobiefotke.eu/.
 • Dzięki  środkom  pozyskanym z LGD  nieopodal Rezerwatu Przyrody Skulskie Dęby i tylko 20 minut od stolicy powstał Dom Opieki Kaleń prowadzony przez Panią Magdalenę Buczyńską. W ramach oferty pobytowej pensjonariusze mają do dyspozycji budynek bez barier architektonicznych i spełniający wysokie standardy mieszkalne  ale przede wszystkim  mogą skorzystać z bogatej oferty całodobowej opieki  wykwalifikowanego  personelu opiekuńczego .
  Adres: Dom Opieki Kaleń ul. Mszczonowska 38 96-321 Kaleń Gm. Żabia Wola e-mail: domopieki.kalen@gmail.com

 

 

 • Firma Flis, Pierzchała Spółka Jawna zrealizowała operację „Uatrakcyjnienie oferty firmy poprzez udostępnienie nowych usług – innowacyjnej oferty SPA, edukacji opartej na lokalnych walorach historycznych oraz innych atrakcji (plac zabaw, skutery elektryczne, rowery)”. Pozyskana kwota 116 074,00 zł została przekazana na stworzenie atrakcyjniejszego miejsca na szklaku Chełmońskiego, w którym rekreacja łączy się z kulturą. Nowy element oferty to także kolejni, zatrudnieni w firmie pracownicy.

  Ze środków PROW 2014-2020 powstał również portal informacyjnyokolica.info.pl który ma  zachęć do odkrywania niecodziennej codzienności w najbliższym otoczeniu obszaru LGD Ziemi Chełmońskiego. Znajdują się  tu informacje o terenie, piękne zdjęcia  zarówno przyrody jak również adresy ludzi produkujących lokalne wyroby – miody, wędliny, przetwory itp.  Dodatkowo jest również możliwość  zgłoszenia ciekawego miejsca oraz pokazania  nietuzinkowej osoby i jej pracy .  https://okolica.info.pl/

okolica_info portal w okolicy

 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej firmie która jest w trakcie realizacji operacji dofinasowanej ze środków LGD. W ostatnim naborze w 2020r. firma PROGRESSS Katarzyna Mąkol uzyskała dofinansowanie na budowę 3 stanowiskowej myjni bezdotykowej. Prace jeszcze trwają ale pewnie już za chwilę mieszkańcy Radziejowic i nie tylko będą mogli skorzystać z oferty usługowej która umiejscowiona jest przy ul. Słonecznej.

Myjnia Radziejowice