Dzień tygodnia: piątek, 17 sierpień 2018 |

Wakacyjne połączenie z Trójmiastem i Ustką

Planując wakacje nad morzem, pamiętaj o pociągu „Słoneczny” Kolei Mazowieckich, który zapewnia szybkie i komfortowe połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką.

Pociąg „Słoneczny” będzie kursował codziennie od 23 czerwca do 2 września 2018 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia.

„Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Na pokładzie dostępny jest też catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu. Połączeniu towarzyszy akcja „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której skorzystasz z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem. Pobierz kartę z kuponami rabatowymi.

https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/

 

dragon

Duża zmiana na parkingach „parkuj i jedź”

Na 9 parkingach położonych w pobliżu stacji i przystanków kolejowych obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich będzie można parkować bezpłatnie. Od 1 kwietnia br. za darmo zostawimy auto lub rower w Błoniach, Brwinowie, Celestynowie, Mińsku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim, Radomiu, Siedlcach, Teresinie i Żyrardowie.

W dotychczasowym działaniu parkingów „Parkuj i Jedź” zlokalizowanych obok stacji i przystanków kolejowych zaszły dwie kluczowe zmiany. Do tej pory na parkingach można było zostawiać auto czy rower tylko za okazaniem specjalnego biletu parkingowego, teraz nie będzie już takiej konieczności. Dodatkowo, parkingi będą ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Będzie można z nich skorzystać np. w drodze na zakupy czy do kina. Parkingi nie będą jednak, jak dotychczas, strzeżone.

Skąd zmiany?

Decyzja o możliwości bezpłatnego parkowania w pobliżu stacji i przystanków kolejowych, na których zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich to odpowiedź na głosy mieszkańców i pasażerów Kolei Mazowieckich, ale też potrzeby samorządów lokalnych.

Źródło danych:https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe

Zwiedzamy i poznajemy gminy z terenu LGD

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po gminach terenu Stowarzyszenia LGD „Ziemia Chełmońskiego”.

Materiały dostępne za pośrednictwem portalu Mazowszanie.eu , skierowanego dla mieszkańców Mazowsza: